• QuGRm5VH37
  • نوامبر 20, 2021
  • بدون دیدگاه

Cloud محور تجربیات دیجیتال جدید خواهد بود

درآمد جهانی ابری به 474 میلیارد دلار در سال 2022، از 408 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است.

گارتنر گفت:

«هیچ استراتژی تجاری بدون استراتژی ابری وجود ندارد. پذیرش و علاقه به ابر عمومی همچنان ادامه دارد زیرا سازمان‌ها سیاست «اول ابر» را برای قرار دادن بارهای کاری جدید دنبال می‌کنند. Cloud تجربه‌های دیجیتال جدیدی مانند سیستم‌های پرداخت موبایلی را که بانک‌ها در استارت ‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، شرکت‌های انرژی که از ابر برای بهبود تجربیات خرده‌ فروشی مشتریان خود استفاده می‌کنند یا شرکت‌های خودرویی که خدمات شخصی‌ سازی جدیدی را برای ایمنی مشتریان و سرگرمی‌های اطلاعاتی راه‌اندازی می‌کنند، فعال کرده است.»

در سال 2022، درآمد جهانی ابری در مجموع به 474 میلیارد دلار تخمین زده می شود که از 408 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است. در چند سال آینده، تحلیلگران گارتنر تخمین می زنند که درآمد ابری برای بازارهای فناوری اطلاعات سازمانی مربوطه از درآمدهای ابری فراتر خواهد رفت.
در طول سمپوزیوم گارتنر IT/Xpo EMEA، که تقریبا تا روز پنجشنبه برگزار شد، تحلیلگران گارتنر در مورد اینکه چگونه ابر در آینده نزدیک به سبک فراگیر محاسبات تبدیل خواهد شد، بحث کردند.

  • استفاده از فناوری‌های Cloud-Native فراگیر خواهد بود، نه فقط محبوب

تحلیلگران گارتنر گفتند که بیش از 85 درصد از سازمان‌ها تا سال 2025 از اصل ابر اول استفاده می‌کنند و نمی‌توانند به طور کامل استراتژی‌های دیجیتال خود را بدون استفاده از ابر اجرا کنند.

  • معماری ها و فناوری های بومی

Govekar گفت: «استفاده از پلتفرم‌های بومی ابری به این معنی است که تیم‌های دیجیتال یا محصول از اصول و قابلیت‌های معماری برای استفاده از قابلیت‌های ذاتی در محیط ابری استفاده می‌کنند. بارهای کاری جدید مستقر در یک محیط بومی ابری فراگیر خواهد بود، نه فقط محبوب و هر چیزی غیر ابری به عنوان میراث در نظر گرفته می شود.
تا سال 2025، گارتنر تخمین می زند که بیش از 95 درصد از حجم کاری دیجیتال جدید بر روی پلتفرم های بومی ابری مستقر خواهد شد، این میزان در سال 2021 30 درصد بود.
حالی که اینبا تغییر مدل عملیاتی، سازمان به یک مدل عملیاتی محصول گرا روی خواهد آورد که در آن کل ارزش وجود دارد. جریان کسب و کار و فناوری اطلاعات باید بر اساس محصولات هماهنگ شوند. این امر نقش ها و مسئولیت های جدیدی مانند مهندسان قابلیت اطمینان سایت، مدیران محصول یا جوامع تجربی ایجاد می کند.

  • استفاده از فناوری های کم کد و بدون کد تا سال 2025 تقریباً سه برابرخواهد شد

برنامه ها توسط تیم هایی که از آنها استفاده می کنند جمع آوری و تشکیل می شوند. گووکار گفت: «سیلوهای فناوری و سازمانی توسعه اپلیکیشن، اتوماسیون، ادغام و حاکمیت منسوخ خواهند شد. این امر باعث افزایش پلتفرم‌های کاربردی کم‌ کد (LCAP) و توسعه شهروندی می‌شود.»

تا سال 2025، 70 درصد از برنامه‌های کاربردی جدید توسعه ‌یافته توسط سازمان‌ها از فناوری‌های کم‌کد یا بدون کد استفاده می‌کنند، در حالی که این میزان در سال 2020 کمتر از 25 درصد بوده است. و به ویژه عملکرد فن‌آوران تجاری که خارج از بخش‌های فناوری اطلاعات گزارش می‌دهند و فناوری یا قابلیت‌های تحلیلی را برای استفاده داخلی یا خارجی تجاری ایجاد می‌کنند.

  • اتصال به همه جا با SASE

Edge سرویس دسترسی ایمن ارائه شده توسط (Cloud SASE) سریعترین فرصت رشد را در بازار امنیت شبکه و شبکه ارائه می دهد. از آنجایی که بیشتر ترافیک از شعب و مکان‌های محاسبات لبه به مرکز داده سازمانی نمی‌رود، مدیران ارشد فناوری اطلاعات و مدیران فناوری اطلاعات به طور فزاینده‌ای از SASE برای ایمن کردن نیازهای دسترسی کاربران و دستگاه‌ها در هر مکان و زمان استفاده می‌کنند.
گارتنر تخمین می‌زند که در سال 2022، هزینه‌های کاربر نهایی برای SASE به 6.8 میلیارد دلار خواهد رسید که از 4.8 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است. در سال 2020.

گووکار گفت: «به جای ارسال تمام ترافیک به وسایل امنیتی مرکزی، مدیران ارشد فناوری اطلاعات و مدیران فناوری اطلاعات باید امنیت جلسات را به جای آوردن جلسات به امنیت ارائه کنند.

منبع: www.gartner.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.