پاسخ پرسش‌ های پرتکرار

درباره ابر درسا بیشتر بدانید

پرداخت بصورت های پیش پرداخت (Prepaid) و پس پرداخت (Postpaid) و پرداخت بر اساس میزان استفاده (Pay As You Go) می باشد. برای سرویس های پس پرداخت و پرداخت بر اساس میزان مصرف ابتدا باید حساب کاربری شارژ گردد.

برای احراز هویت مشتریان مطابق قوانین جاری در کشور اطلاعات سجلی و آدرس محل سکونت مورد نیاز می باشد. همچنین اگر حساب کاربری حقوقی باشد نیاز به درج اطلاعات حقوقی شرکت می باشد. در خصوص اطلاعات مورد نیاز می توانید به قوانین حریم خصوصی مراجعه نمایید.

ابر درسا باید از زیرساخت های ایمن و مدیریت شده، شامل (اما نه محدود به) مراکز داده مستقر در مناطق، شبکه های ستون فقرات درسا و دستگاه های فیزیکی، از جمله محاسبات، ذخیره سازی و دستگاه های شبکه، ابر توزیع شده زیرین اطمینان حاصل کند. در عین حال، ابر درسا همچنین مسئول مدیریت هویت و کنترل دسترسی و همچنین سیستم های نظارت و عملکرد در سمت پلتفرم است تا پلتفرم خدمات ابری بسیار در دسترس و بسیار امن را در اختیار مشتریان قرار دهد. به عنوان مثال سرویس محاسباتی ابر درسا، Elastic Compute Service (ECS) را در نظر بگیرید. زیرساختهای فیزیکی، سخت افزاری و مجازی سازی خدمات ECS مستقیماً توسط ابر درسا ارائه می شود.

مشتریان باید پیکربندی های امنیتی خود را برای محصولات روی ابر مدیریت کرده و مسئولیت اطمینان از امنیت اولیه و امنیت داده های مشاغل خود در ابر را برای برآوردن الزامات امنیت داده خود داشته باشند. آنها مسئول پیکربندی و استفاده ایمن از محصولات مختلف ابر و ایجاد برنامه های کاربردی و مشاغل ابری به روشی ایمن و قابل کنترل بر اساس قابلیت های امنیتی این محصولات ابری هستند. آنها همچنین مسئول استفاده کامل از ویژگی های امنیتی محصولات ابر درسا و خدمات امنیتی، و همچنین محصولات امنیتی شخص ثالث ارائه شده توسط اکوسیستم امنیتی برای محافظت از سیستم های تجاری خود را دارند. به عنوان مثال، مشتریان می توانند از قابلیت ها یا خدمات رمزگذاری ابر درسا برای رمزگذاری داده های حساس استفاده کنند، از سرویس مدیریت کلید (KMS) برای مدیریت کلیدهای رمزگذاری استفاده کنند، احراز هویت چند عاملی را برای محافظت از اعتبار احراز هویت حساب ابر درسا فعال کنند یا از ActionTrail برای ضبط کنسول مدیریت استفاده کنند.

عملیات و گزارش های تماس OpenAPI:
توجه: اگر مشتری از خدمات اولیه در ابر درسا مانند Elastic Computing Service (ECS) استفاده می کند، نمونه سرویس مربوطه به طور کامل توسط مشتری کنترل می شود و مشتری باید نمونه را مدیریت کرده و سختگیری امنیتی را انجام دهد، وصله های امنیتی را ارتقا دهد و پیکربندی کند گروه های امنیتی برای کنترل دسترسی به شبکه با این حال، اگر مشتری از خدمات پیشرفته تری مانند پلتفرم یا خدمات مبتنی بر ابر در ابر درسا استفاده کند، مسئولیت امنیتی مشتری بر این اساس افزایش می یابد. مشتری دیگر نیازی به تمرکز بر نحوه حفظ نمونه، ارتقاء وصله های امنیتی یا سخت شدن پیکربندی ندارد. مشتریان فقط باید حساب ها و مجوزهای این خدمات را مدیریت کرده و از عملکردهای امنیتی ارائه شده توسط این خدمات استفاده کنند.

محتوای اعضا (داده های مشتری) به محتوایی اطلاق می شود که مشتریان ارسال می کنند یا در حساب مشتری سرویس های ابری درسا بارگذاری می کنند، محتوایی که در سرویس های ابری درسا اجرا می شود.

مشتریان کنترل، نگهداری و مالکیت محتوای اعضا را حفظ می کنند. مشتریان همچنین تعیین می کنند که محتوای آنها در کجا قرار می گیرد و قالب، ساختار و امنیت محتوای آنها را کنترل می کند، از جمله اینکه، آیا این مطالب مخفی شده، ناشناس یا رمزگذاری شده است. آنها همچنین تعیین می کنند که آیا سرویس های ابر درسا را که می تواند محتوای اعضای آنها را پردازش، ذخیره و میزبانی کند و سایر کنترل های دسترسی مانند مدیریت هویت، مدیریت مجوز و مدیریت اعتبارنامه های امنیتی را مدیریت کند، انتخاب خواهند کرد یا خیر. مشتریان کل چرخه عمر محتوای خود را در ابر درسا کنترل می کنند و محتوای خود را با توجه به نیازهای خاص خود، از جمله طبقه بندی محتوا، کنترل دسترسی، حفظ و حذف، مدیریت می کنند.

ابر درسا بدون رضایت مشتری به محتوای اعضا دسترسی ندارد و از آن استفاده نمی کند. ابر درسا هرگز از محتویات اعضای مشتری استفاده نمی کند یا اطلاعاتی را از آن برای بازاریابی، تبلیغات و یا اهداف غیرمجاز دیگر دریافت نمی کند.

شما به عنوان مشتری، محتوای اعضای خود را کنترل می کنید. شما چرخه عمر محتوای اعضای خود را در ابر درسا، از جمله ایجاد، استفاده، دوره ذخیره سازی و تخریب داده ها کنترل می کنید. شما تعیین می کنید که محتوای اعضای شما در کجا ذخیره می شود، از جمله نوع ذخیره سازی و منطقه جغرافیایی. شما وضعیت ایمن محتوای اعضای خود را انتخاب می کنید. ما به مشتریان رمزگذاری قوی برای محتوای اعضا در حال حمل و نقل و در حالت استراحت ارائه می دهیم و این گزینه را به شما ارائه می دهیم که بتوانید کلیدهای رمزگذاری خود را مدیریت کنید. شما دسترسی به محتوای اعضای خود و دسترسی به خدمات و منابع ابر درسا را از طریق کاربران، گروه ها، مجوزها و اعتبارنامه هایی که کنترل می کنید مدیریت می کنید.

محتوای اعضا (داده های مشتری) به محتوایی اطلاق می شود که مشتریان ارائه می دهند یا در حساب Cloud Services به خدمات مشتری ابری درسا بارگذاری می کنند، به ویژه محتوایی که در Dorsa Cloud Services اجرا می شود. ابر درسا بدون رضایت مشتری به محتوای اعضا دسترسی ندارد و از آن استفاده نمی کند. به عنوان مثال، در صورتی که مشتریان از خدمات محاسبه الاستیک (ECS) یا سرویس پایگاه داده رابطه ابری درسا (RDS) ارائه شده توسط ابر درسا استفاده کنند، موارد سرویس مربوطه به طور کامل توسط مشتری کنترل می شود. ابر درسا به هیچ یک از داده های مشتری دسترسی نخواهد داشت.

محتوای اعضا (داده های مشتری) به محتوایی اشاره می کند که مشتریان ارائه می دهند یا در خدمات ابری درسا تحت حساب مشتری ارسال می کنند، به ویژه محتوایی که در سرویس های ابری درسا اجرا می شود.

اولا، ابر درسا به داده های مشتری دسترسی نخواهد داشت یا از آن استفاده نمی کند مگر اینکه توسط مشتری صریحاً مجاز باشد. مشتریان دسترسی به محتوای اعضای خود و همچنین خدمات و منابع ابر درسا را مدیریت می کنند.
ثانیاً، ابر درسا مجموعه پیشرفته ای از دسترسی، رمزگذاری و ورود به سیستم را برای کمک به شما در جلوگیری از دسترسی های غیرمجاز فراهم می کند. به عنوان مثال، کاربران می توانند از حساب ابری خود، یعنی حساب اصلی خود، یا رمز عبور کاربری مدیریت منابع (RAM) در زیر حساب ابر برای ورود به کنسول سرویس ابر و انجام عملیات روی منابع ابری خود استفاده کنند. آنها همچنین می توانند برای دسترسی به منابع موجود در ابر درسا از طریق API، اطلاعات API سرویس ابر را با کلید دسترسی به ابر Dorsa Key (DK) فراخوانی کنند.

همه داده های ذخیره شده توسط مشتریان در ابر درسا توسط قابلیت های امنیتی و کنترلی قوی محافظت می شود. ابر درسا کنترل های پیشرفته دسترسی به داده ها را برای اطمینان از انزوا چند مستاجر فراهم می کند.

مراکز داده درسا بصورت خوشه ای در مناطق مختلف کشور راه اندازی شده است. مشتریان می توانند منطقه یا مناطق ابری درسا یا منطقه ای را که محتوای آنها در آن قرار دارد انتخاب کنند.

مشتریان می توانند صرف نظر از اینکه کدام منطقه را برای محتوای خود استفاده می کنند، بر محتوای خود کنترل موثر داشته باشند. مشتری باید در نظر بگیرد که آیا باید مکانهایی را که افراد در آنها ذخیره یا پردازش می کنند به افراد فاش کند و در صورت لزوم رضایت مربوط به چنین مکانهایی را از افراد مربوطه دریافت کند.

ابر درسا فقط محتوای هر مشتری را در منطقه ای از درسا که توسط مشتری انتخاب شده ذخیره و پردازش می کند. ابر درسا محتوای مشتری را بدون رضایت مشتری جابجا نمی کند. اگر مشتری بخواهد محتوا را در بیش از یک منطقه ذخیره کند یا محتوا را بین مناطق کپی یا منتقل کند، این تنها انتخاب مشتری است. مشتری باید الزامات قانونی مربوط به چنین عملیات را در هر کجا که محتوا جابجا و پردازش شود، در نظر بگیرد.

اگر مشتری نیاز به استفاده از خدمات ابر درسا ارائه شده در سایر مناطق داشته باشد، درسا اقدامات لازم را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که انتقال فرامرزی مطابق با قوانین مربوط به حفاظت از داده است.

همه داده های ذخیره شده توسط مشتریان در ابر درسا دارای امنیت و قابلیت کنترل قوی هستند. ابر درسا کنترل های پیشرفته دسترسی به داده ها را ارائه می دهد. به عنوان مثال، کاربران می توانند از محفظه های سندباکس امنیتی برای جداسازی شدید موارد، مانند حافظه، شبکه یا IO استفاده کنند، بنابراین سایر مستاجران را در یک میزبان بهتر جدا کرده و از ابر خصوصی خصوصی (VPC) برای جداسازی لایه پیوند داده استفاده کنند و ایجاد یک محیط شبکه امن آنها می توانند از گروه های امنیتی فایروال مجازی سازی در سطح نمونه برای تقسیم حوزه های امنیتی هر نمونه ECS استفاده کنند، یا از فایروال های ابری برای تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه دسترسی شمال به جنوب و شرق به غرب استفاده کنند. کاربران همچنین می توانند از تجسم ترافیک در سراسر شبکه مانند دسترسی به اینترنت یا ترافیک گروه های امنیتی و تجزیه و تحلیل و مسدود کردن رفتارهای ترویجی فعال پشتیبانی کنند.

درباره <span>ابر درسا</span> بیشتر بدانید
سوالات بیشتر

آیا سوالی دارید؟

برای پاسخ به هرگونه سوالی آماده هستیم. با ما تماس بگیرید.